• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon596-592-589
  • E-mailkontakt@ocenystron.pl

Jak przygotować się na dziecko – praktyczne porady w trakcie ciąży

wózek dla dziecka

Oczekiwanie na nadejście nowego członka rodziny to niezwykle ekscytujący okres, jednak wymaga on również wielu poważnych przygotowań, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, gdy maluch przyjdzie na świat. Dlatego też warto wiedzieć, o co zadbać, nim ciąża dobiegnie końca.

Wyprawka dla dziecka

Wyprawka dla dziecka to zestaw przedmiotów, w które należy się zaopatrzyć, nim noworodek przyjdzie na świat. By odpowiednio się do tego przygotować, dobrze jest stworzyć listę zakupów, do której będzie się dopisywać niezbędne przedmioty w miarę postępu ciąży. Nie wszystko bowiem przyjdzie rodzicom do głowy od razu. Przede wszystkim trzeba się zaopatrzyć w takie przedmioty, jak: łóżeczko, wózek, fotelik samochodowy, ubranka, zabawki, kosmetyki, drobne akcesoria. Do kupienia jest sporo rzeczy, dlatego nie należy zostawiać tej sprawy na ostatnią chwilę. Warto zająć się tym już na początku ciąży, by w czasie jej trwania móc spokojnie kompletować wyprawkę, dopisując do listy nowe pozycje, które przyjdą rodzicom do głowy. Można również podzielić się listą ze znajomymi i rodziną, by chętni do uczestniczenia w przygotowaniach na nadejście dziecka i jego przyszłym życiu, mogli obdarować młodych rodziców praktycznymi prezentami.

Ekspert hulahop.pl radzi, by przygotowując wyprawkę, stworzyć trzy listy: jedną dla taty, drugą dla mamy a trzecią z przedmiotami, które przyszli rodzice chcą wybrać razem. Dzięki temu zakupy będą postępowały dużo sprawniej i przyjemniej, a każde z rodziców będzie mogło wybierać te akcesoria, na których lepiej się zna.

Podczas kompletowania niezbędnika dla dziecka należy pamiętać, by nie kupować zbyt wielu zabawek oraz ubranek. Szczególnie te drugie mogą się okazać nietrafione ze względu na wymiaru malucha, dlatego poza kilkoma ubrankami na sam początek, większość garderoby dla noworodka dobrze jest kupować dopiero po jego przyjściu na świat.

Gdzie szukać produktów?

Dobrym miejscem do robienia zakupów do wyprawki dla dziecka są internetowe sklepy zabawkarskie. Dzięki ich bogatym ofertom można zakupić za jednym razem wiele produktów. Zastanawiając się nad tym, jaki wózek dla dziecka wybrać, warto odwiedzić rankingi wózków i polecane produkty, by rozeznać się w sklepowych ofertach i dowiedzieć się, czym charakteryzują się wózki dobrej jakości. Podobnie jest również w przypadku innych akcesoriów, takich jak zabawki dla niemowląt czy foteliki samochodowe, które można przeglądać, nie wychodząc z domów. Tego typu sklepy posiadają również system ocen produktów i możliwość wystawiania im opinii, dzięki czemu niezwykle łatwo jest zaczerpnąć wiedzy odnośnie jakości danych przedmiotów. Możliwość zamówienia wielu przedmiotów w jednym miejscu jest niezwykle wygodna i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy za przesyłkę, dlatego też dobrze jest zrobić większe zakupy w jednym sklepie.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Edyta Wojciechowska

Koordynator projektów SEO, Kraków