• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon596-592-589
  • E-mailkontakt@ocenystron.pl

Nienaturalne linki przychodzące to wysokie prawdopodobieństwo kary

Czym są nienaturalne linki kierujące? Jako nienaturalne traktuje się takie linki, które mogą manipulować wartością PageRank, lub też mogą wpływać jakoś na pozycję wyszukiwania w Google.

Kara za nienaturalne linki Mogą one stanowić system wymiany klientów. Będzie to dotyczyć wszystkich działań związanych z manipulowaniem linkami, które prowadzą do strony. Takie właśnie informacje na temat linków uzyskujemy od Google. Można z tego wyczytać, że manipulowanie linkami, które prowadzą do strony będzie naruszeniem wskazówek przygotowanych przez firmę z Ameryki. Można tutaj wymienić następujące działania: - kupowanie linków, które przekazują PR - prowadzenie wymiany linków na bardzo dużą skalę, bądź tez prowadzenie stron partnerskich do wzajemnego linkowania - stosowanie dużej ilości wpisów gościnnych i artykułów sponsorowanych, które zwierają w linkach wiele słów kluczowych - stosowanie automatów do tworzenia linków. Obecnie Google stosuje bardzo wiele różnych działań, przez które chce skutecznie walczyć z nienaturalnymi linkami. Jeśli więc korzysta się z takich linków niestety trzeba się spodziewać tego, że może się to wiązać z różnymi karami ze strony Google, dlatego lepiej takich działań unikać.

White Hat SEO Usuń nienaturalne linki i wróć do formy. Jeśli już doprowadziliśmy do problemów z Google musimy taki trend odwrócić i należy się postarać o to, by google już nas tak nie traktowało. Najważniejsze będzie usunięcie tych nienaturalnych linków. To jednak może się wiązać z konieczność przeprowadzenia długiej, żmudnej pracy. Gdy dostajemy karę na początek musimy znaleźć te linki, które odsyłają do witryny. Potem trzeba wybrać te, które naruszają zasady Google i dążyć do ich usunięcia. Po pewnym czasie będzie można skontaktować się z Google i poinformować Google o tym, że linki zostały usunięte. Będzie można także zwrócić się z prośbą o to, by nasza strona wróciła na wysokie pozycje. Te kilka kroków będzie koniecznych, jeśli chcemy pozbyć się kary i liczymy na to, że nasza strona wróci do pełnej sprawności. Jak uniknąć problemów z Google? Pozbyć się nienaturalnych linków kierujących! Jeśli nie chce się mieć problemów z Google po prostu nie można podejmować takich działań, które naruszają ich zasady. Wydaje się, że najważniejsze będzie tutaj działanie na zasadzie białego kapelusza SEO. Będzie to dotyczyć wszystkich podejmowanych działań również tych związanych z linkami przychodzącymi. Jeśli o to będziemy się troszczyć można oczekiwać, że uda się uniknąć kary ze strony wyszukiwarki, a nasza strona będzie mogła sobie budować wysokie pozycje.

Wojciech Dyź

Pracownik agencji interaktywnej, Wrocław